ŹRÓDŁO Przestrzeń Ruchu i Relaksu
Wyjątkowe miejsce w samym centrum Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Cisza, czyste powietrze, dźwięki natury, przestronna sala z dużymi oknami i widokiem na las oraz przytulny gabinet sprawi, że odnajdziesz tu spokój i harmonie.
ŹRÓDŁO to miejsce pracy z ciałem poprzez świadomy ruch, oddech, dotyk oraz terapie zaburzeń psychosomatycznych.
W ofercie znajdziecie Państwo regularne zajęcia, kursy, warsztaty, szkolenia, zabiegi i terapie.
Wspólne bycie w grupie, śmiech i dobra zabawa daje dużo dobrej energii.
Logo ŹRÓDŁA to chiński znak szczęścia. Przyjdź i odnajdź źródło szczęścia w sobie.
Ruch i Relaks źródłem zdrowia i harmonii.
Monika Jakubowska - o mnie
Jestem mgr surdopedagogiki, tancerzem i choreografem, dyplomowanym nauczycielem tańca współczesnego, Tao YIN, bioenergoterapii i masażu.
Certyfikowanym providerem metody TRE ( Trauma Relasing Exercise ).
Podczas terapii zaburzeń psychosomatycznych korzystam min. z metod Łagodnej Bio-Energetyki, Polarity, TRE oraz Access Bars.
Jestem wychowanką Witolda Jurewicza, wieloletnia tancerką Teatru Tańca Alter.
Tancerką Sceny Tańca Współczesnego pod kierownictwem Anity Podkowy.
Współpracowałam również z Teatrem Witkacego w Zakopanem.
Jako tancerz, choreograf i juror przez 7 lat dzieliłam się swoim doświadczeniem w programach muzyczno – rozrywkowych dla telewizji TVN.
Dla Teatru Telewizji robiłam ruch sceniczny do spektakli „Dołega Mostowicz. Kiedy zamykam oczy” i „ Krawiec” w reżyserii Marka Bukowskiego.
Choreografie i ruch do filmów „W Szachu ostatnia rozgrywka” , „Konopacka. Walka o złoto” w reżyserii Marka Bukowskiego oraz „Niepewność. Zakochany Mickiewicz” w reżyserii Waldemara Szarka.
Po wielu latach pracy artystycznej, byciu na scenie, prowadzeniu zajęć i warsztatów zrozumiałam, że aktywność fizyczna i tworzenie daje możliwość wyrażania siebie, poczucie spełnienia oraz wewnętrzny porządek.
Zrozumiałam, że praca z ciałem może być kluczem do rozwiązania wielu problemów.
Jako tancerz współczesny swoje emocje wyrażałam głównie poprzez ruch. Ufam, że ciało jest mądre, wie czego potrzebuje. Wystarczy nauczyć się go słuchać i odczytywać znaki.
Głównym celem moich działań jest uwalnianie napięć z ciała powstałych w wyniku stresu, traum i fizycznych przeciążeń. Zwracanie uwagi na odżywianie ciała i jego głęboką regenerację odnalezienie spokoju i wewnętrznej harmonii.
Nauczyciele
Edyta Czepiel
Zapraszam Cię na wspólną praktykę jogi, z którą związałam się 15 lat temu. Joga to dla mnie przede wszystkim dotykanie siebie samej, siebie samego przez ciało, a co za tym idzie rozszerzanie swojej wrażliwości, rozszerzanie rozumienia siebie, dochodzenia do czucia głębokiego…obserwowanie -przez pryzmat ciała - emocji…. Od ciała zaczyna się wyprawa…w głąb siebie…Najpiękniejsze jest to, że jedno ograniczenie w ciele nie zamyka nas, ale zaprasza prywatne objawienia w innym obszarze…
Joga jest dla mnie otwarciem drzwi, dlatego nie zdziw się, proszę, gdy obok typowych sesji jogi Yjengara zaproszę Cie na vinyasę lub poświęcę całą sesję yin jodze, a może czasami popraktykujemy jogę tybetańską. Ważne są dla mnie też w czasie sesji ćwiczenia oddechowe i somatyczne.
Najchętniej moją praktykę nazwałabym jogą integratywną, w której certyfikaty instruktora jogi i instruktora rekreacji ruchowej w Wyższej Szkole Hotelarstwa i turystyki w Częstochowie, instruktora jogi w szkole Open Mind Agaty Biernat, kolejny rok kursu nauczycielskiego u Konrada Kocota, certyfikat instruktora yin jogi w w szkole Be-In-Yang sumują się z doświadczeniami w kijowskiej szkole Jogi i świadomości ciała oraz metod samoleczenia Smirnowych, kursów psychologii skierowanej na proces czy kursów masaży oraz praktyk głębokich odosobnień i medytacji.
Prywatnie - choć joga też jest moją wielką prywatnością, z którą wychodzę do świata - związana jestem: ze słowem w różnych odsłonach, zawsze ze zwierzętami, a z bycia mamą nie wyrosłam nigdy. 🙂
Magda Berecka
Joga odnalazła mnie w 2012 roku. Gdy pierwszy raz stanęłam na macie, odrazu poczułam, że to początek długiej i pięknej przygody. I tak zakochałam się w Vinyasa Jodze. Uwielbiam to, jak wspaniale łączy ruch z oddechem i pozwala im nieprzerwanie płynąć. Vinyasa może być powolna i subtelna lub mocna i bardzo dynamiczna. Staram się, by każdy rodzaj zajęć, które prowadzę miał swój indywidualny sznyt.
Im dłużej zajmuję się jogą, tym bliżej mi do jej psychologicznego i metafizycznego aspektu - pranajamy i medytacji. Wplatam je w zajęcia vinyasowe oraz prowadzę praktyki stricte medytacyjne. Jestem certyfikowaną nauczycielką Yoga Alliance RYT200 i Aerial Yogi, swoją wiedzę poszerzam na kursach doszkalających. Zafascynowana mocą medytacji, zgłębiam jej tajniki na kursie nauczycielskim u Macieja Wieloboba.
Poza matą jestem mamą wspaniałego chłopca, żoną świetnego męża, człowiekiem cudownych chartów oraz miłośniczką wspinaczki i śpiewu wiejskiego.
Marta Pociejewska
Nazywam się Marta Pociejewska . Od urodzenia wychowana byłam w styczności z filozofiami i sportami Dalekiego Wschodu, zafascynowana psychosomatyką oraz holistycznymi metodami pracy z ciałem i umysłem. Miłośniczka spacerów po lesie, kontaktu z energią roślin i zwierząt oraz różnych form ekspresji jak taniec intuicyjny, fotografia, malarstwo czy ceramika.
Największe spełnienie odnalazłam w Tai Chi i Qi Gong, które praktykuje od 2005 r. Po kilkunastu latach praktyk stworzyłam własny system ćwiczeń Qi Balans oraz w późniejszym czasie zaczęłam współtworzyć projekt Tao Move ( www.taomove.com ). Ze względu na to, że większość życia wypełnił mi kontakt z końmi (w tym trenowanie zarówno koni jak i ludzi), zrodziło to kilka lat temu powstanie pierwszego w Polsce systemu ćwiczeń Tai Chi dla Jeźdźców oraz współpracę z 2krotnym Mistrzem Świata Norbertem Kopczyńskim (https://www.taomove.com/tao-horse-archery).
Pracę z energią pogłębiłam w systemie ReiKi (tytuł Mistrza Uzdrawiania), Tantry, Taoistycznej Jogi a od niedawna rozwijam coraz silniej swoje zdolności poprzez projekt https://www.qibalans.org/unityray.
Prywatnie mama 11 latka, opiekunka 2 psów, 2 kotów i 1 klaczy
Marta Rzeczkowska
Jestem psycholożką i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną.
Prowadzę konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię indywidualną dorosłych, zajmuję się także diagnozą dorosłych w zakresie zaburzeń neurorozwojowych (ADHD, Spektrum Autyzmu), zaburzeń osobowości oraz zespołu stresu pourazowego.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w całodobowym oddziale otwartym III Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, prywatnych klinikach psychiatryczno-psychologicznych oraz w telefonie zaufania. Pracuję pod regularną superwizją. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Obecnie jestem w trakcie szkolenia w czteroletniej szkole psychoterapii InterEgo akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) i rekomendowanej przez European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT).
W procesie terapeutycznym istotne jest dla mnie przede wszystkim budowanie partnerskiej relacji opartej na wzajemnym zaufaniu i szacunku. W swojej pracy kieruję się otwartością i akceptacją w stosunku do drugiego człowieka.
Podejście poznawczo-behawioralne cenię szczególnie za to, że w pracy terapeutycznej skupiamy się na wzajemnym oddziaływania myśli, emocji i zachowań. Co jest również dla mnie bardzo istotne, to że praktyka terapeutyczna w tym nurcie oparta jest na sprawdzonych technikach, a jej skuteczność jest potwierdzona wieloma badaniami.
Zanim rozpoczęłam pracę jako psychoterapeuta, przez wiele lat pracowałam w międzynarodowych korporacjach. Bardzo dobrze rozumiem, co znaczy pracować pod presją czasu i z nastawieniem na realizację wyników oraz z jak dużym obciążeniem się to wiąże.
Mam za sobą także doświadczenie terapii własnej, doskonale więc rozumiem, jak to jest być po tej drugiej stronie – jako pacjent.
Zapraszam do współpracy osoby dorosłe, które doświadczają:
- stresu i poczucia przeciążenia
- trudności w pracy
- wypalenia zawodowego
- braku pewności siebie i zadowolenia z siebie
- lęków, zaburzeń nastroju
- problemów w relacjach
- trudności w codziennym funkcjonowaniu
- problemów ze snem
- objawów psychosomatycznych